FAT allmogemålning
FAT allmogemålning

FAT allmogemålning

FAT allmogemålning, diameter 36 cm.

ALLMOGETALLRIKAR

ALLMOGETALLRIKAR

15 EUR

DALAGRIS

DALAGRIS

65 EUR

TRÄSLEV

TRÄSLEV

56 EUR

LJUSTER

LJUSTER

112 EUR

LJUSTER

LJUSTER

112 EUR

HÖRNSKÅP

HÖRNSKÅP

353 EUR

SLAGBORD

SLAGBORD

270 EUR

KISTA

KISTA

195 EUR

KARMSTOL

KARMSTOL

56 EUR

SKRIN

SKRIN

65 EUR

HÄNGSKÅP

HÄNGSKÅP

298 EUR

TRÄSKOPA

TRÄSKOPA

28 EUR

Vattentunna 1800-tal koppar

Vattentunna 1800-tal koppar

1,472 EUR

ALLMOGEMÅLNING 1800-talets första hälft.
Allmogemålning på duk, 1800-tal

715 EUR

Allmogemålning på duk, daterad 1847
Allmogemålning Dalarna

Allmogemålning Dalarna

694 EUR

Fat i tenn av Anders Kihlberg

Fat i tenn av Anders Kihlberg

560 EUR