HÅRARBETEN, 1890-tal
HÅRARBETEN, 1890-tal

HÅRARBETEN, 1890-tal

HÅRARBETEN, 1890-tal

Dalahäst, s.k. Bodahästen, 1800-tal

17,850 EUR

HÄNGSKÅP, delvis 1600/1700-tal. Märkt 1834.
Dalahäst, 18/1900-tal

Dalahäst, 18/1900-tal

5,933 EUR

Väggskåp Norge

Väggskåp Norge

6,360 EUR

Dalmålning, Leksand, daterad 1828

4,292 EUR

Dalahäst

4,074 EUR

Samiskt hantverk

3,528 EUR