SKÅL
SKÅL

SKÅL

30 EUR

ALLMOGE, 1700-1800-TAL H10,5XB29XD29CM
30 EUR

Taklykta. Troligen Norge, 1700-/1800-tal.
Skål 1800-talets början glas

Skål 1800-talets början glas

828 EUR

Brännvinsskål, Gottlob Friedrich Baumann
Skålar terracotta Sicilien

Skålar terracotta Sicilien

518 EUR

Sovelfat, allmoge, 1800-talets första hälft
Skål daterad 1862

Skål daterad 1862

384 EUR

Skål. Lergods, allmoge, Skåne,daterad 1797.
Tunna Samt Skål. Allmoge, 1800-talets slut.
Skålar. 22 st, glas. Allmoge, 1800-tal.