SVEPASK
SVEPASK

SVEPASK

Gebote anzeigen Schätzung
120 EUR

Trä med bemålad dekor. Tyskland, 1800-tal. Bredd 48 cm. Sprickor, slitage.
Gebote anzeigen Schätzung
120 EUR

SVEPASK

SVEPASK

84 EUR

LITEN SVEPASK

LITEN SVEPASK

88 EUR

SVEPASK. Hälsingland, märkt 1820.
Svepask med lock, allmoge, Lima, daterad 1831
Svepask, allmoge, daterad 1802

520 EUR

Svepask med lock, allmoge, 1800-tal
Svepask 1800-talets första hälft
Svepask. Allmoge, 1800-tal.

Svepask. Allmoge, 1800-tal.

373 EUR

Svepask. Allmoge, målat, daterad 1811.
Svepask allmoge

Svepask allmoge

372 EUR

Svepask med lock, allmoge, 17/1800-tal