VEIKKO AALTONA. Trandans. Blandteknik, signerad och daterad -59.

Schätzung
38 EUR
Nicht verbunden Auktionshuset Thelin & Johansson

45 x 54 cm.
Schätzung
38 EUR

ZAO WOU-KI (ZHAO WUJI, FRANCE/CHINA, 1920-2013) 021159
Berkeley #59

Berkeley #59

4,713,088 EUR

152A. NILS VON DARDEL, "Vattenfallet".

2,858,819 EUR

Anders Zorn

Anders Zorn

2,678,000 EUR

Oskar Schlemmer German, 1888-1943 ROTE LEIBER, 1929
"Paysage, Méditerranéen"

"Paysage, Méditerranéen"

1,802,465 EUR

Reveil, Boulevard Clichy

Reveil, Boulevard Clichy

1,697,190 EUR

"Dalaröklippor II" ("I skärgården")

1,533,000 EUR

"Söndagsmorgon"

"Söndagsmorgon"

1,442,000 EUR

Scandinavian Beauty

Scandinavian Beauty

1,350,734 EUR

"Nez Long et Chaise Septembre"

1,419,706 EUR

Stormlandskap

Stormlandskap

1,526,088 EUR