Blomqvist

Das Auktionshaus Blomqvist wurde 1870 als eine der ersten Kunsthandlungen Nordeuropas gegründet. Heute ist Blomqvist Norwegens ältester und prestigeträchtigster Kunst- und Antiquitätenhändler, der sowohl klassische Auktionen als auch Online-Auktionen anbietet. Jedes Jahr hält Blomqvist sechs klassische Auktionen ab, und es werden täglich neue Objekte für Online-Auktionen eingestellt, um eine maximale Verfügbarkeit zu bieten.

Im Laufe der Jahre haben viele berühmte Künstler ihre Werke in unserem Auktionshaus ausgestellt, darunter auch Edvard Munch. Auch heute noch werden die Gemälde des Künstlers in den Räumlichkeiten ausgestellt, da Blomqvist zweimal pro Jahr eine Munch-Auktion veranstaltet.

Blomqvist kann eine qualifizierte Beratung für den Kauf und Verkauf von Kunst, Antiquitäten, Silber, Schmuck, Porzellan und Büchern anbieten.

  • Norwegen
Objekte "Blomqvist"

Blogeinträge zu "Blomqvist"

Designwochen bei Barnebys
Für alle mit einem starken Verlangen nach Design haben wir genau das Richtige! Kaum haben wir in Schweden die Moderne-Auktionen und die Stockholm Art Week hinter uns gebracht, geht es schon mit den zeitgenössischen Auktionen und einer großen Menge an feinster zeitgenössischer Kunst, Fotografie und nicht zuletzt Design weiter, welches eine verführerische Wirkung auf unsere Geschmacksknospen - und Portemonnaies - hat.
Inspiriertes wohnen x 4
Lassen Sie sich von Wohnungen in unterschiedlichem Stil inspirieren. Wir haben hier eine kleine Liste mit passenden Gegenständen, die derzeit bei diversen Auktionshäusern angeboten werden. Klicken Sie auf die Bilder der Gegenstände um direkt zu den Auktionen zu gelangen.
Barnebys Tipps & Tricks : Fotokunst
Einer der größten Trends der letzten Jahre ist Kunstfotografie. Trotz hoher Auktionspreise, gibt es weiterhin ein paar Schnäppchen zu finden. Um erfolgreich zu sein, müssen Sie wissen, was Sie kaufen. Barnebys hilft Ihnen bei jedem Schritt auf diesem Weg!
Verrückt, versessen, besitzen
Wenn wir behaupten es gibt ”etwas für alle in Auktion” dann meinen wir wirklich jedes einzelne Wort davon. Man nehme zum Beispiel die Kategorie Sitze. Es gibt bei Barnebys genauso viele Stile und ausgefallene Formensprachen, wie es Geschmäcker gibt. Welcher ist Ihr Lieblingssitz?

Endpreise "Blomqvist "

Kåre Tveter
"Vinterminde Svalbard"\nOlje på lerret, 83x140 cm Signert nede til høyre: Kåre Tveter\nTitulert bak på blindrammen\nTveter besøkte Svalbard for første gang i 1982, og har siden da vært bergtatt av lyset på øya. Han hverken maler, fotograferer eller tar skisser mens han er på Svalbard. Han samler i stedet sine inntrykk og henter disse frem når han kommer hjem til sitt atelier. Tveters landskaper kjennetegnes ofte ved duse avtoninger og minimal fargebruk. Blomqvist
Harald Sohlberg
"Vinternatt i fjellene", 1917\nLitografi, trykket i farger\nPapirmål 69x78 cm Trykkmål 52x60 cm Signert nede til høyre: Sohlberg Signert og datert i stenen nede til høyre: Sohlberg 1917 Nummerert nede til venstre: 150 Trykket av A. Wörner lito. officin Kristiania Stenseng 265, Storm-Bjerke 6\nLitografiet "Vinternatt i fjellene" ble trykket i et opplag på 250 eksemplarer.\nLITTERATUR Magne Malmanger og Øivind Storm Bjerke: «Harald Sohlberg» utstillingskatalog Galleri K, Oslo 1986\n«Blant de mange norske landskaps-motiv Sohlberg tok opp til behandling, var det intet som engasjerte ham så sterkt og beskjeftiget ham så vedvarende som «Vinternatt i Rondane» eller som den endelige tittelen kom til å lyde, «Vinternatt i fjellene». I tidligere år holdt han seg mest til de mildere og mer idylliske emner. Så hendte det at han ved påsketider 1899 ble med på en skitur fra Koppang i Stor-Elvdal innover til Rondane og deretter ned til Alvdal. Han har selv fortalt at det var hans opplevelse den gang av fjellmassivets storslåtte skjønnhet som ga støtet til at han begynte å arbeide med dette motivet. [..] Det aller første utkastet til Rondane-komposisjonen kan være en liten skisse i blyant og vannfarge, utført på en konvolutt og angivelig laget allerede på togreisen tilbake fra Alvdal. I begynnelsen av 1900 slo han seg så ned i området ved Rondane, og der ble han stort sett værende i de følgende to år. Han skiftet riktignok oppholdssted et par ganger, men holdt seg alltid i nærheten av sine fjell og var hele tiden opptatt med å studere det motiv som hadde grepet ham slik.» Malmanger side 12\n«Etter det hektiske arbeid med dette motivet i perioden 1900-1902 skulle det gå mange år før kunstneren for alvor ga seg med et igjen. Men tanken på det store Rondane-bildet slapp ham aldri.» Malmanger side 35\nDet skulle bli flere malte versjoner i akvarell og pastell, samt en litografisk versjon av dette folkekjære motivet. Motivet i dette fargelitografiet er basert på den malte versjonen av motivet fra 1914 og som i dag befinner seg i Nasjonalmuseets eie. Men prosessen skulle ta tid. Sohlberg «fikk et rom på Kunst- og Håndverksskolen hvor han kunne arbeide. Det kom til å gå nesten tre år før trykket forelå. I mai 1917 presenteres litografiet i Oslo-pressen, og utgivelsen var tenkt å komme umiddelbart. Trykkeren ødela imidlertid en plate [sic], og hele førsteopplaget måtte kasseres. Sommeren brukte Sohlberg til å tegne opp en ny plate [sic] og høsten 1917 forelå «Vinternatt i fjellene» som litografi.» Bjerke side 51 Blomqvist
Pierre Soulages
"Eau-forte XX" 1972\nFargeetsning, E.A\nPapirmål 505x660 mm Trykkmål 330x440 mm Signert nede til høyre: Soulages Dedikasjon nede til høyre Blomqvist
Vanessa Baird
Uten tittel, siste del av 1990-tallet\nPastell på papir, 106x78 cm Signert nede til høyre: V. Baird\nPROVENIENS Galleri Wang Blomqvist
Hans Fredrik Gude
"Morgenbris" 1870\nOlje på lerret, 53x72 cm Signert og datert nede til venstre: HF Gude 1870\nHaverkamp 486\nBildet nevnes i brev fra H. Gude, Carlsruhe, til Christiania Kunstforening 23/4-1870: "Morgenbrise Bredde 0.70, Høide 0.52 Priis 250 Spd"\nGudes gjennombrudd i utlandet så vel som her hjemme var hans norske høyfjellsmotiver. Men for mange står hans skildringer fra kyststrøkene med småbåter og seilskuter som de mest kjente. Hans kunstneriske modning kan sees og hans avdempede realistiske fremstilling av kystbefolkningens virkelighet førte til motivenes enorme popularitet. Under sitt opphold som underviser i Düsseldorf gikk Gude under navnet 'Der Luftdoktor'. Dette skyltes at han hjalp kollegaer med fremstillingen av atmosfæren. Hans balanse av lys og skygge i form av kraftig lysvirkning satt mot mørke billedelementer som robåter og mennesker, er gjort så virkelig og overbevisende at iscenesettelser sjelden oppfattes. Gude var alltid av den oppfatning at de ferdige arbeidene skulle være et resultat av erindringer og ikke en direkte reproduksjon. "Morgenbris" fra 1870 er et godt eksempel på Gudes komposisjonelle grep med forgrunnen: piken og kvinnen, mellomgrunnen: menneskene i båten og bakgrunnen: seilskute. Blomqvist

Finden Sie hier die Adresse und Telefonnummer von Blomqvist

Blomqvist
Blomqvist Kunsthandel as
Tordenskiolds gate 5
0160 Oslo
T:+47 22 70 87 70
art@blomqvist.no