Blomqvist

Das Auktionshaus Blomqvist wurde 1870 als eine der ersten Kunsthandlungen Nordeuropas gegründet. Heute ist Blomqvist Norwegens ältester und prestigeträchtigster Kunst- und Antiquitätenhändler, der sowohl klassische Auktionen als auch Online-Auktionen anbietet. Jedes Jahr hält Blomqvist sechs klassische Auktionen ab, und es werden täglich neue Objekte für Online-Auktionen eingestellt, um eine maximale Verfügbarkeit zu bieten.

Im Laufe der Jahre haben viele berühmte Künstler ihre Werke in unserem Auktionshaus ausgestellt, darunter auch Edvard Munch. Auch heute noch werden die Gemälde des Künstlers in den Räumlichkeiten ausgestellt, da Blomqvist zweimal pro Jahr eine Munch-Auktion veranstaltet.

Blomqvist kann eine qualifizierte Beratung für den Kauf und Verkauf von Kunst, Antiquitäten, Silber, Schmuck, Porzellan und Büchern anbieten.

  • Norwegen
Objekte "Blomqvist"

Blogeinträge zu "Blomqvist"

Designwochen bei Barnebys
Für alle mit einem starken Verlangen nach Design haben wir genau das Richtige! Kaum haben wir in Schweden die Moderne-Auktionen und die Stockholm Art Week hinter uns gebracht, geht es schon mit den zeitgenössischen Auktionen und einer großen Menge an feinster zeitgenössischer Kunst, Fotografie und nicht zuletzt Design weiter, welches eine verführerische Wirkung auf unsere Geschmacksknospen - und Portemonnaies - hat.
Inspiriertes wohnen x 4
Lassen Sie sich von Wohnungen in unterschiedlichem Stil inspirieren. Wir haben hier eine kleine Liste mit passenden Gegenständen, die derzeit bei diversen Auktionshäusern angeboten werden. Klicken Sie auf die Bilder der Gegenstände um direkt zu den Auktionen zu gelangen.
Barnebys Tipps & Tricks : Fotokunst
Einer der größten Trends der letzten Jahre ist Kunstfotografie. Trotz hoher Auktionspreise, gibt es weiterhin ein paar Schnäppchen zu finden. Um erfolgreich zu sein, müssen Sie wissen, was Sie kaufen. Barnebys hilft Ihnen bei jedem Schritt auf diesem Weg!
Verrückt, versessen, besitzen
Wenn wir behaupten es gibt ”etwas für alle in Auktion” dann meinen wir wirklich jedes einzelne Wort davon. Man nehme zum Beispiel die Kategorie Sitze. Es gibt bei Barnebys genauso viele Stile und ausgefallene Formensprachen, wie es Geschmäcker gibt. Welcher ist Ihr Lieblingssitz?

Endpreise "Blomqvist "

Anna-Eva Bergman
Komposisjon, 1950\nGouache på papir Usignert\nPapirmål 360x540 mm Motivmål 360x540 mm Usignert\nUTSTILT "Høstutstillingen" Kunstnernes Hus 1950, kat. nr 10 Blomqvist
Peder Balke
"Fjordbilde"\nOlje på papir klebet på kartong, 13x17 cm Signert nede til høyre: Balke\nMotivet er angivelig fra Kristianiafjorden\nPROVENIENS Sogneprest G. Balke Karen Balke Johannessen (-1954-) Roar Bjørkto (-1980-) Privat eie\nUTSTILT "Peder Balke 1804-1887" Kunstnernes Hus 1954, kat. nr 61 "Peder Balke og Matthias Stoltenberg" Kunstnerforbundet 1980, kat. nr 10 Blomqvist
Knut Jørgensen
"Teppe over Fru Luna" 1984\nOlje på lerret, 81x100 cm Signert og datert nede til høyre: Knut Jørgensen 84\nUTSTILT Galleri Haaken 1985 kat. nr 37, avbildet på utstillingskatalogens forside Blomqvist
Kaare Espolin Johnson
Trænakuling, 1969\nBlandingsteknikk på plate, 120x210 cm Signert nede til venstre: Espolin Johnson\nBildet ble laget som dekorasjon til Televerket i Sandessjøen i 1969\nPROVENIENS Telenor Kunstsamling\nUTSTILT Kabelvåg Voist, Oslo Rådhus 2007 Telemarksgalleriet Notodden 2008\nLITTERATUR Bjørn Tore Pedersen: "Lengselens Billeddikter. En bok om Kaare Espolin Johnson" 2000, avbildet side 255\nHans-Jakob Brun, Etterkrigstid, Norges malerkunst - Bind 2 Vårt eget århundre, 1993, side 210-211\n«Kaare Espolin Johnson har nådd stor popularitet med sine skildringer av fiskere og livet i Nord-Norge. Hans bilder er nærmest å regne som tusjmalerier, med en særegen teknikk som skaper et glitrende halvmørke fylt av liv og bevegelse. Motivene får en atmosfære av sagn og naturmystikk over seg. Samtidig har hans bilder vært opplevet som en hyllest til den nord-norske befolkningens slitsomme virksomhet i nær kontakt med naturkreftene.»Brun side 210-211\nKunstverket viser et motiv fra Træna på Helgeland Norland fylke med fiskere og fiskebåter i forgrunnen en stormfull uværsdag. Espolin Johnson skildrer her Trænfjellene på øya Sanna, med sine huler, grotter og minner fra fjern fortid, gir stedet en trolsk atmosfære. I eldre tid var dette seilingsmerket på kysten opphavet til mangt et sagn om underlige vesener og overnaturlige krefter.\nTeleverket i Sandessjøen er en av Espolin Johnsons viktigste utsmykningsoppdrag ved siden av utsmykninger som på Hurtigruten; M/S Harald Jarl og M/S Ragnvald Jarl, Lødingen rådhus og fylkessykhuset i Ålesund.\nSenere flyttes dekorasjonen til Telenorbygget på Tyholdt i Trondheim. Blomqvist
Karl Uchermann
Tispe med valper, 1877\nOlje på lerret, 75x100 cm Signert og datert nede til venste: Karl Uchermann 1877\nLITTERATUR Øivind Storm Bjerke: "Karl Uchermann" i "Norsk Kunstnerleksikon" bind 4, Oslo 1986, side 322-323 Ann Falahat: "Karl Uchermann" i "Svermeri og virkelighet. München i norsk maleri" utstillingskatalog, Nasjonalgalleriet 2002\nKarl Uchermann: "Mine modeller er ikke ganske som andre"\nKarl Uchermann var prestesønn, født i Lofoten i 1855 og oppvokst i Nordfjord og Vik i Sogn. Han bestemte seg tidlig for å bli maler og fikk sin første utdannelse allerede som 16-åring ved Den kongelige Tegneskole og på Nils Bergsliens malerskole. Noen år senere, som elev hos Anders Askevold og ved Kunstakademiet i München, ble inspirasjonen til å male dyr sterk. Flere av hans bilder viser kunstnerens ønske om å skildre dyrene i sitt miljø. Uchermann hadde stor suksess med sine dyremotiver, og han solgte godt allerede i studietiden. Han kom raskt frem til at det var dyremaleriet han skulle konsentrere seg om, og i 1878 reiste han til Paris for å studere under den anerkjente dyremaleren Emile van Marcke, som hadde stor tro på og forhåpninger til sin elev. Blomqvist

Finden Sie hier die Adresse und Telefonnummer von Blomqvist

Blomqvist
Blomqvist Kunsthandel as
Tordenskiolds gate 5
0160 Oslo
T:+47 22 70 87 70
art@blomqvist.no