Dalarnas Auktionsbyrå

Dalarna Auktionsbyrå has conducted auctions for over 20 years, and is the leading auction house in Dalarna, Sweden. They carry out both online auctions and hammer auctions, with items such as antique and fine art objects, and also modern objects.

Dalarna Auktionsbyrå conducts auctions about 50-60 times each year, including monthly auctions, and the quality and special auctions. In the summer time, Dalarna Auktionsbyrå also conducts hammer auctions in Gagnef, Dalarna.

All Dalarnas Auktionsbyrås auctions are available on their website. Contact them for a free valuation.

  • Schweden

Blogeinträge zu "Dalarnas Auktionsbyrå"

Prost! Pontus Silfverstolpe zu Trinkgefäßen
Ich weiß nicht wie das bei Ihnen ist, aber im Herbst verbringe ich mehr Zeit in der Küche um Essen zuzubereiten. Ich scheine in meinem Freundeskreis nicht der Einzige zu sein. Diese Jahreszeit scheint viele dazu anzuspornen Geburtstagsfeier und schöne Abendessen mit Freunden und Familie veranstalten zu wollen.

Endpreise "Dalarnas Auktionsbyrå "

Parti diverse, 1950/60-tal
Skål, Rosti. Skålar, Husqvarna. Textilier, m.m. Slitage. Dalarnas Auktionsbyrå
Tobaksburk, C.G. Hallberg, 1934
Tenn. Lockknopp i form av sjöjungfru. Repor. (Höjd 20, diameter 10) Dalarnas Auktionsbyrå
Antika yxhuvuden ett par samt spjutspets
Järn. Rost. (Längsta längd 32) Dalarnas Auktionsbyrå
Bänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1789
Originalmålat. Med två dörrar. Nyckel finns. Färgslitage. (Höjd 129, bredd 77, djup 52) Dalarnas Auktionsbyrå
Örhängen ett par, 18k
Med infattade pärlor. (Vikt 1,5g.) Dalarnas Auktionsbyrå
Dalarnas Auktionsbyrå hat 0 Objekte in den Kategorien .

Finden Sie hier die Adresse und Telefonnummer von Dalarnas Auktionsbyrå

Dalarnas Auktionsbyrå
Häradsvägen 24,
784 72 Borlänge
T: 0243-23 67 90
info@dalarnasauktionsbyra.se