Blogeinträge zu "Garpenhus Konst & Auktion"

Endpreise "Garpenhus Konst & Auktion "

TVÄTTSET, flintgods, 4 delar, Rörstrand, 1900-talets första hälft.
Tvättset i flintgods med rosa dekor och förgyllda kanter. \nTvättfat, diameter 38 cm. Kanna, höjd 30 cm. 2 st askar med lock.\nMärkta Rörstrand. Garpenhus Konst & Auktion
PARTI TEXTIL, 41 delar, örngott, servetter mm.
21 st örngott, olika storlek, modell kvalité. \nVissa med broderad dekor, med monogram.\n1 st lakan. \n9 st servetter, olika storlek, modell, kvalité, dekor, visa med monogram.\nmedföljer diverse knypplade band. Garpenhus Konst & Auktion
MATSERVISDELAR i porslin, 48 delar, Rörstrand, 1949.
10 mattallrikar, diameter 24,5 cm\n11 djupa tallrikar, diameter 25 cm\n10 tallriakr, diameter 21 cm\n9 assietter, diameter 16,5 cm\nFat, längd 36 cm samt 31 cm\nEtt par fat, längd 26 cm\n2 hänkelfat, diameter 16 cm\nSkål med hänklar,diameter 22 cm\nSåsbytta på fat, höjd 10 cm\nStämplade Rörstrand, Sverige, 491 (tillverkad 1:a halvåret 1949)\nTerrin, höjd 14 cm\nStämplad ALP, Lidköping. Garpenhus Konst & Auktion
RING 18 K vitguld med briljanter i hjärtform 0.18 ct.
Briljantslipade diamanter 0.18 ct W/S1 vita stenar med tydliga inneslutningar (synliga för blotta ögat).\nVikt 3,06 g\nStorlek 17,25 mm diameter. Garpenhus Konst & Auktion
RING i 18 K vitguld besatt med cubic zirkoner. Vikt 5,16 g.
Bred vitguldsring med tät fattning av kubic zirkoner. \nStorlek 17/57. Ringen saknar stämplar. Garpenhus Konst & Auktion
Garpenhus Konst & Auktion hat 0 Objekte in den Kategorien .

Finden Sie hier die Adresse und Telefonnummer von Garpenhus Konst & Auktion

Garpenhus Lunds Konst & Auktion AB
Södra Förstadsgatan 130
214 28 Malmö